Producenci

Ogród 2001 Do roślin kwaśnolubnych 5 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 23,73 zł 23.73
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Siarkopol
Kod produktu: Rośliny kwaśnolubne

Opis

OGRÓD 2001 do roślin kwaśnolubnych:

Jest nawozem o odczynie kwaśnym,

Zawiera kompletny zestaw makroskładników i mikroelementów pokarmowych,

Zapewnia optymalne warunki rozwoju i owocowania roślin,

Poprawia zimotrwałość,

Granulacja nawozu oraz odpowiednia forma zawartych składników gwarantują długotrwałe działanie

Przeznaczenie:

OGRÓD 2001 DO ROŚLIN KWAŚNOLUBNYCH  jest ogrodniczym nawozem specjalistycznym, dostosowanym do wymagań pokarmowych borówki i innych roślin kwaśnolubnych takich jak: żurawina, brusznica, wrzosy, rododendrony, hortensje i inne.

Właściwości:

Zawiera 9% azotu (N) całkowitego w postaci amonowej, 6% fosforu (P₂O₅)  rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 4% fosforu (P₂O₅)   rozpuszczalnego w wodzie, 9% potasu (K₂O) rozpuszczalnego w wodzie, 3% magnezu (MgO) całkowitego i 40% siarki (SO₃) rozpuszczalnej w wodzie. Ponadto w nawozie znajdują się mikroskładniki pokarmowe: 0,03% boru (B), 0,12% ,miedzi (Cu), 0,18% żelaza (Fe), 0,18% manganu (Mn), 0,01% molibdenu (Mo) i 0,03% cynku (Zn).

Zasady stosowania:

W przypadku plantacji owocujących nawóz w ilości 30-35 g/m² należy stosować 3 razy w roku. Pierwszy zabieg przeprowadzić w połowie kwietnia, drugie i trzecie nawożenie w miesięcznych odstępach.

Inne rośliny kwaśnolubne zasilać dwukrotnie. Wiosną zastosować około 30-35 g nawozu na 1 m², a po upływie około 30 dni kolejne 30 g nawozu na 1m². Nawóz rozsiewać równomiernie w promieniu korony rośliny, w miarę możliwości wymieszać z glebą i obficie podlać wodą.

Nawóz może być również stosowany do przygotowania podłoża przed założeniem plantacji – w tym celu należy wymieszać z podłożem 50g nawozu na 1m².

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl