Producenci

SIARCZAN POTASU SoluPotasse BRINKMAN 25KG BELGIA

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 85,48 zł 85.48
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: BRINKMAN
Kod produktu: SIARCZAN POTASU BRINKMAN 25KG

Opis

NAWÓZ SIARCZAN POTASU BRINKMAN - SoluPotasse

Nawóz pylisty, doskonale rozpuszczalny w wodzie. Zalecany do stosowania we wszystkich uprawach ogrodniczych do fertygacji i nawożenia dolistnego. Jest on również używany jako surowiec do produkcji rozpuszczalnego nawozu.

IDEALNA KOMPOZYCJA SKŁADNIKÓW DLA TWOICH ROŚLIN !!!!

POJEMNOŚĆ: 25 KG

Formulacja: pylisty, doskonale rozpuszczalny w wodzie

Przeznaczenie: do fertygacji i nawożenia dolistnego

Skład: 51,5% K2O; 46% SO3

Charakterystyka:

Zalety produktu

» najwyższa czystość

» potwierdzona testami gwar. jakości

» łatwy w użyciu - szybko i w pełni rozpuszczalny w wodzie

» niższe pH - łatwiejsze pobieranie przez rośliny, ochrona przed zatykaniem kapilar

» bezpieczny dla środowiska - niski wskaźnik zasolenia, bezchlorkowy

» elastyczne nawożenie - wolne od azotu źródło potasu i wartościowej siarki

Wysoka rozpuszczalność

Szybkość rozpuszczania SoluPotasse jest bardzo wysoka w porównaniu ze standardowymi SOP. W praktyce uzyskanie roztworu 10% (100 g w 1 litrze wody) zajmuje tylko kilka minut - nawóz rozpuszcza się całkowicie, nie zostawiając żadnych pozostałości.

Niskie pH

W wodach alkalicznych SoluPotasse obniża poziom pH roztworu, zapobiegając w ten sposób zatykaniu kapilar - pomaga to utrzymać system nawadniajacy w czystości. Poprawia to również dostępność dla roślin fosforu, żelaza i wielu innych mikroelementów.

Zgodność z nawozami i środkami ochrony roślin

Solupotasse jest kompatybilny z większością nawozów, z wyjątkiem wapniowych, co powoduje to wytrącanie się CaSO4 (gips). Zaleca się rozpuszczanie SoluPotasse w pierwszej kolejności, zwłaszcza przy łączeniu go z nawozami zawierającymi magnez.Solupotasse jest też kompatybilny z większością pestycydów i fungicydów.

Większa wydajność, wyższa jakość

SoluPotasse dostarcza roślinom potasu i siarki w łatwo przyswajalnej dla roślin formie. Zapotrzebowanie potasu często jest najwyższe podczas formowania i wzrostu owoców. W tym okresie zalecane jest regularne nawożenie SoluPotasse.

Znaczenie potasu w uprawie roślin

Potas ogrywa znaczącą rolę w gospodarce wodnej i transporcie substancji i asymilatów w roślinach. W uprawie roślin ozdobnych potas jest szczególnie ważny na etapie kwitnienia. W przypadku niedoborów potasu brzegi starszych liści ulegają chlorozie i szybkiej nekrozie. W uprawie warzyw niedobór potasu prowadzi do ograniczenia wzrostu oraz nieefektywnego pobierania i przetwarzania azotu, co skutkuje mniejszymi plonami o gorszej jakości. Brak potasu w pomidorach i papryce objawia się występowaniem miejsc o różnym stopniu dojrzałości na tym samym owocu oraz spękaniami. Na liściach pojawiają się nekrozy brzegowe. Potas jest niezbędny do uzyskania plonów wysokiej jakości oraz dobrej trwałości przechowalniczej. Dostarczanie uprawom potasu w formie siarczanu potasu SoluPotasse® jest polecane ze względu na korzystną rolę jaką odgrywa w tworzeniu cukrów i składników organoleptycznych, wpływających na poprawę smaku i zapachu. W uprawach sadowniczych SoluPotasse® poprawia odporność na mróz oraz wspomaga produkcję suchej masy. Dzięki temu owoce lepiej znoszą odporne na transport i przechowywanie.Warzywa wykazują większe zapotrzebowanie na siarkę, dochodzące do 180-200 kg SO3/ha/rok. To stosunkowo dużo w porównaniu z przeciętnym zapotrzebowaniem innych upraw na poziomie 30 kg SO3/ha/rok. Siarka jest pobierana przez rośliny w firmie siarczanów. Niedobór siarki objawia się w postaci ogólnej chlorozy, w początkowej fazie pojawiającej się na młodych liściach.

Wrażliwość na chlorki

Generalnie warzywa i owoce nie tolerują chlorków. Niektóre gatunki (np. pomidory) są bardziej tolerancyjne na obecność chlorków, ale należy uważać na ich akumulację w uprawach pod osłonami. Pewne gatunki, m.in. papryka i oberżyna, wykazują większą wrażliwość w stosunku do chlorków. Toksyczność chlorków objawia się przypaleniami na brzegach liści, które ostatecznie opadają. Obecność chlorków prowadzi także do problemów z transpiracją i zaburzeniami w odżywianiu roślin, spowodowanymi rywalizacją chlorków z innymi składnikami, wpływającymi na plony i ich jakość. SoluPotasse®  jest wolny od chlorków i pod tym względem jest najbezpieczniejszym źródłem potasu i siarki dla upraw pod osłonami. SoluPotasse®  jest idealny dla upraw sadowniczych, w szczególności dla gatunków wrażliwych na chlorki i podwyższone zasolenie - m.in. upraw jagodowych i drzew pestkowych. W glebach o wysokiej zawartości chlorków, aktywny wapń ma tendencję do blokowania pobierania dostępnego żelaza, doprowadzając do chlorozy żelazowej. Aniony siarki zakwaszają glebę, pomagając uwolnić żelazo. SoluPotasse®  pomaga w odpowiednim pobieraniu żelaza.

Uwaga:

Nie mieszać z nawozami wapniowymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl